SZKOLNA GRUPA MEDYCZNA

g  

"Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat"

 

 

 

Cele działalności Szkolnej Grupy Medycznej: 

1. Popularyzowanie i podniesienie poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

2. Przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania.

3. Organizowanie pokazów udzielania pierwszej pomocy wśród dzieci szkół podstawowych i przedszkoli.

4. Nauczanie zasad współpracy w grupie, zespole ratowników podczas udzielania pomocy poszkodowanemu (poszkodowanym).


    gr1    gr6

 

       Na zajęciach zawsze odbywają się pokazy, aby młodzież dowiedziała się między innymi co to jest pozycja bezpieczna i jak zachować się w sytuacjach wypadku. Przedstawiane są  algorytmy postępowania w przypadku osoby nieprzytomnej i nieoddychającej. Młodzież ćwiczy także resuscytację krążeniowo-oddechową, czyli RKO. Przekazywane są informacje, jak zachować się, gdy mamy do czynienia z udarem, zawałem, krwotokiem, ukąszeniem, złamaniem i zadławieniem.

 

      gr4 Obrazy artykułów: 1.jpg

 

 

  Umiejętności członków Szkolnej Grupy Medycznej doskonalone są również w ćwiczeniach organizowanych przez inne szkoły, jak również podczas zawodów z Pierwszej Pomocy, w których grupa systematycznie od wielu lat uczestniczy.

 

    gr5     Obrazy artykułów: 2.jpg

 

       Podczas zajęć młodzież bazuje na sprzęcie i torbie R1 ucząc się do czego służy i w jaki sposób powinno się używać sprzętu ratowników oraz jak opatrywać rannego.

 

     Zajęcia Szkolnej Grupy Medycznej - Technikum Świdwin odbywają się w każdą środę w godzinach 16 - 17  w sali konferencyjnej (B1) w internacie szkolnym. Zajęcia prowadzi Pan Paweł Chowaniec - ratownik medyczny, czynny członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeżnie.

 

     Zapraszmy również do odwiedzenia naszego profilu na portalu facebook:  

Szkolna Grupa Medyczna - Technikum Świdwin

 

Wygenerowano w sekund: 0.07
226,470 unikalne wizyty