Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Powitanie

Witaj na stronie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie.

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018

 

INFORMACJE DLA WYCHOWANKÓW I ICH RODZICÓW

 

1. W zakładce DOKUMENTY znajdują się formularze, które należy wydrukować, wypełnić oraz podpisać. Gotowe formularze należy dostarczyć do internatu w dniu zakwaterowania (obowiązek ten dotyczy każdego wychowanka). Kwaterowanie w internacie w niedzielę od godziny 14:00.


2. Wychowankowie w dniu zakwaterowia przywożą ze sobą do internatu:

- komplet bielizny pościelowej (poszewka na poduszkę oraz na kołdrę, prześcieradło),

- środki higieny osobistej,

- ręczniki,

- piżamę, szlafrok,

- klapki pod prysznic, kapcie,

- lampkę nocną.

 

Do internatu nie przywozimy  telewizorów, czajników, tosterów, opiekaczy, grzejników itp. Wychowankowie mają do dyspozycji czajniki elektryczne znajdujące się na piętrach internatu.


3. Płatności za wyżywienie oraz potrzeby internatu można dokonać wyłącznie w kasie szkoły lub przelewem na konta (numery kont podane są w zakładce OPŁATY). 

Turniej Piłki Nożnej

Turniej Piłki Nożnej

      W dniu 30.05.2017r. na Orliku ZSR CKP odbył się finałowy mecz Turnieju Piłki Nożnej. Poszczególne etapy turnieju zorganizowanego dla wychowanków naszego internatu wyłoniły dwie najlepsze drużyny. W finale spotkały się drużyny z bloku A i z bloku D. Mecz był bardzo wyrównany, wychowankowie prezentowali wysoki poziom umiejętności, a chęć wygranej każdej z drużyn doprowadziła do wyniku 6:6, tym samym do dogrywki. Jednak i dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, w efekcie kibice doczekali się rzutów karnych. O zwycięstwie wychowanków mieszkających na bloku A zdecydowała dopiero druga seria rzutów karnych. Piłkarzem, ktory zdobył najwięcej bramek został Krystian Walaszczyk. Organizatorami turnieju oraz sędziami poszczególnych meczy byli wychowawcy: p. Józef Zychowicz, p. Marcin Wrzesiński, p. Mateusz Potaczek.


Tekst: mgr Marcin Wrzesiński, mgr Józef Zychowicz

 

GALERIA

Wycieczka do Berlina

Wycieczka do Berlina

      W dniu 23.05.2017r. wychowankowie internatu wzięli udział w jednodniowej wycieczce do stolicy Niemiec. Korzystając z olbrzymiej wiedzy naszego przewodnika Pana Roberta Abelite, przekazanej z dużą dawką dowcipu, odkrywaliśmy najciekawsze miejsca w tym pięknym wielokulturowym mieście. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania największego grafitti, które powstało na murze berlińskim. Następnie na szlaku wycieczki były Katedra berlińska, plac Aleksandra, wieża telewizyjna. Młodzież miała okazję zobaczyć tzw. „strefę śmierci”, czyli fragment muru berlińskiego wraz zabezpieczeniami, uniemożliwiające przechodzenie pomiędzy NRD a RFN. Grupa udała się także na zwiedzanie ulicy Ku Damm, gdzie minutą ciszy uczciła ofiary zamachu z grudnia 2016r., zwiedziliśmy również znajdujący się w pobliżu Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma.

        Pomimo bardzo napiętego harmonogramu wycieczki była tez chwila czasu wolnego, którą każdy mógł wykorzystać na zakupy pamiątek, posiłek lub odpoczynek. Z uwagi na wizytę prezydenta Baracka Obamy w dniu następnym, nie byliśmy w stanie zobaczyć z bliska Bramy Brandenburskiej oraz pomnika ofiar holokaustu, lecz młodzież nie była tym faktem rozczarowana wręcz przeciwnie uczestnicy stwierdzili, że jest to pretekst do planowania kolejnego wyjazdu jesienią. Opiekunami wycieczki byli p. Ewa Stawiarska, p. Dorota Lewandowska, p. Marlena Sapała, p. Beata Zwolińska, p. Krzysztof Matysiak, p. Witold Borysiewicz.


Tekst: mgr Krzysztof Matysiak

GALERIA

Wycieczka do Lubrzy

Wycieczka do Lubrzy

    W dniach 9 - 11 maja grupa 19-stu wychowanków pod opieką wychowawców p. Andrzeja Kadlec oraz p. Marcina Wrzesińskiego uczestniczyła w wycieczce do Lubrzy. Wycieczka obejmowała zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym Martinez w Lubrzy, 12 kilometrowy spływ kajakowy Paklicą na trasie Lubrza - Goncikowo oraz wycieczkę rowerową do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. W czasie pobytu w Lubrzy młodzież miała również zorganizowane ogniska oraz wieczory filmowe. Wyjazd wymagał od uczestników dużej aktywności fizycznej, jednak nikt nie narzekał, wszyscy chętnie i z zapałem uczestniczyli zarówno w pieszych jak i rowerowych wycieczkach.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

Pożegnanie wychowanków klas maturalnych

Pożegnanie wychowanków klas maturalnych

      W dniu 26.04.2017r. odbyła się uroczystość pożegnania wychowanków klas maturalnych. Liczne, 50-osobowe grono tegorocznych maturzystów w towarzystwie kierownictwa internatu, wychowawców oraz młodszych kolegów obejrzało wzruszającą prezentację wspomnień przygotowaną przez wychowawczynie p. Annę Dziórawiec i p. Renatę Met.  W imieniu społeczności internackiej przemówienia przygotowali uczniowie klas pierwszych oraz przewodnicząca Młodzieżowej Rady Internatu. Odchodzących wychowanków w imieniu grona wychowawczego pożegnali p. Krzysztof Matysiak oraz p. Jan Krotowski. Każdy z absolwentów otrzymał również symboliczny Dyplom Absolwenta Internatu. Słodki poczęstunek przygotowany dla naszych absolwentów był okazją do wspólnych rozmów i wspomnień tych ostatnich 4 lat spędzonych w internacie.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

Wigilia

Wigilia

      Dzień 22 grudnia był dla nas dniem uroczystym, szczególnym... był dniem wigilii. Brakuje odpowiednich słów by opisać podniosłość kolacji, do której przy syto zastawionych stołach, zasiadło ponad 300 wychowanków wraz z licznym gronem wychowawców, księdzem i dyrekcją szkoły. Przepiękna sceneria świąteczna, liczne potrawy wigilijne na stołach, wspólne łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd, radość i wzruszenie na twarzach - wszystko to jedynie potwierdzało wyjątkowość tej kolacji.

     Młodzież pod opieką p. Jadwigi Zbieg, p. Anny Dziórawiec oraz p. Józefa Zychowicza przygotowała Jasełka po tytułem Jeden - zero dla nieba. Podczas kolacji zostały także ogłoszone wyniki Konkursu na wystrój świąteczny pokoju, który został zorganizowany przez p. Izabelę Horanin oraz p. Józefa Zychowicza. Oczywiście zwycięscy konkursu otrzymali zasłużone nagrody. Gdy kolacja zbliżała sie ku końcowi, niespodziewanie do sali wszedł.... Święty Mikołaj. Najwyraźniej nasi wychowankowie byli w tym roku bardzo grzeczni, ponieważ Mikołaj nie miał przy sobie ani jednej rózgi, a każdy obecny otrzymał świąteczny prezent.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.04
8,789 unikalne wizyty