Powitanie

Witaj na stronie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdwinie.

ROK SZKOLNY 2022/2023

ROK SZKOLNY 2022/2023

 

INFORMACJE DLA WYCHOWANKÓW 

 I ICH RODZICÓW

 

1. W zakładce REKRUTACJA znajdują się formularze rekrutacyjne oraz procedury przyjęcia do internatu. Gotowe formularze należy dostarczyć do gabinetu kierownika internatu najpóźniej w dniu 31 sierpnia 2022r. Obowiązek ten dotyczy zarówno wychowanków klas pierwszych jak i klas starszych. Będzie istniała również możliwość wypełnienia dokumentacji w dniu zakwaterowania, jednak wówczas niezbędna będzie obecność rodziców wychowanka. 

 

2Zakwaterowanie w internacie rozpocznie się w środę 31 sierpnia 2022r.: 

* dla wychowanków klas pierwszych od godz. 14:00

* dla wychowanków klas drugich, trzecich i czwartych od godz. 16:00

 

3. Wychowankowie w dniu zakwaterowania przywożą ze sobą do internatu:

- komplet bielizny pościelowej (poszewka na poduszkę oraz na kołdrę, prześcieradło),

- środki higieny osobistej,

- ręczniki,

- piżamę, szlafrok,

- klapki pod prysznic, kapcie,

- lampkę nocną.

 

Do internatu nie przywozimy  telewizorów, czajników, tosterów, opiekaczy, grzejników itp. Wychowankowie mają do dyspozycji czajniki elektryczne znajdujące się na piętrach internatu.

 

4. W dniu zakwaterowania będą obecni w  internacie wychowawcy oraz intendentka. Będzie istaniała zatem możliwość indywidualnej rozmowy z wychowawcami, odebranie karty żywieniowej, numerów kont bankowych, wysokości opłaty za miesiąc wrzesień oraz zaświadczenia potwierdzającego pobyt wychowanka w internacie w roku szkolnym 2022/2023.

 

5. Wychowankowie, którzy będą nieobecni w internacie w pierwszym tygodniu września (lub dłuższa nieobecność) zobowiązani są do wyprowiantowania. Informację o nieobecności należy niezwłocznie, tj. jeszcze przed dniem zakwaterowania, przekazać intendentce internatu, tel. 94 36 508 25. Wyprowiantowania mogą  dokonać również rodzice wychowanków.

 

6. W roku szkolnym 2022/2023 dokonywanie płatności za internat będzie możliwe jedynie za pośrednictwem przelewu bankowego. Proszę więc nie przekazywać dzieciom pieniędzy na dokonanie płatności w kasie szkoły.


7. Jeżeli rodzic ma życzenie dokonać tymczasowego meldunku dziecka w internacie, wówczas musi udać się do Urzędu Miasta, pobrać  i wypełnić wniosek  "Zgłoszenie pobytu czasowego" (rodzic wypełnia stronę 1 i 2), następnie należy dostarczyć wniosek do internatu w celu wypełnienia strony 3 przez kierownictwo internatu. W pełni wypełniony wniosek rodzic dostarcza do Urzędu Miasta.

 

Zachęcam do bieżącego śledzenia naszej strony internetowej.

Wszelkie informacje dotyczące zmian w organizacji i funkcjonowaniu naszego internatu będą niezwłocznie umieszczane na stronie. 

INTERNACKIE BIEGI PRZEŁAJOWE

INTERNACKIE BIEGI PRZEŁAJOWE

    Sport to zdrowie... a zdrowia nigdy za wiele 😀 w czwartkowe, słoneczne popołudnie ☀️ nasi wychowankowie uczestniczyli w Internackich Biegach Przełajowych 🏃‍♀️🏃🏃‍♂️ Uczniowie poszczególnych grup wychowawczych rywalizowali o tytuł Najszybszej Grupy 🏆 Walka była zacięta do ostatniego metra 🏃‍♂️🏃‍♀️ Ostatecznie zwycięstwo wybiegali chłopcy z Grupy 2 🥇👏💪 Najszybsi otrzymali zasłużone dyplomy ❗️ Każdy z uczestników biegu otrzymał słodki upominek 😁 Kiedy już tętna naszych wychowanków wróciły do normy 😁 przyszedł czas na wspólne ognisko z kiełbaskami!!!

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA


II MIKOŁAJKOWY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

II MIKOŁAJKOWY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

      Miesiąc grudzień to miesiąc, który w naszym internacie upływa pod znakiem licznych uroczystości i imprez 🥳🥳 Czas na II Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany dla naszych wychowanków. Tym razem wzieły w nim udział Grupa A, Grupa C, Grupa D1 oraz Grupa D2. W tym roku zwycięstwo wywalczyli wychowankowie z Grupy D1 👏👏. Organizatorzy Turnieju p. Józef Zychowicz, p. Dariusz Baniowski, p. Jan Kaczmarek, p. Damian Budziński oraz p. Eugeniusz Basarab dołożyli wszelkich starań, by impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości, satysfakcji i zdrowej sportowej rywalizacji.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA INTERNATU W WYCISKANIU WIELOKROTNYM SZTANGI LEŻĄC

MIKOŁAJKOWE MISTRZOSTWA INTERNATU W WYCISKANIU WIELOKROTNYM SZTANGI LEŻĄC

🎅💪🎅💪 Mikołajkowe Mistrzostwa Internatu w Wyciskaniu Wielokrotnym Sztangi Leżąc 💪🎅💪

    W dniu 9 grudnia 2021r. z okazji Mikołajek odbyły się I Mistrzostwa Internatu w Wyciskaniu w Wielokrotnym Sztangi Leżąc.
Do rywalizacji przystąpili najlepsi wyciskacze w Internacie. Po pasjonującej rywalizacji przewagą 2 powtórzeń nad Krzysztofem Maciejczykiem 💪🥈 najlepszy okazał się Kamil Hoptasz 💪🥇
    Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali wychowawcy: Damian Budziński i Kamil Piotrowski.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA


#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

     "Chcielibyśmy podziękować Wam za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, za to, że zawsze Jesteście gotowi by wyruszyć na akcję, za poświęcenie dla innych. Życzymy Wam byście bezpiecznie i zdrowi wrócili do swoich rodzin" - te słowa chcieliby przekazać Mundurowym służącym na granicy polsko - białoruskiej chłopcy z grupy 7 i grupy 8. Dziękujemy ‼️ #MuremZaPolskimMundurem 🇵🇱


Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA


ANDRZEJKI INTERNACKIE

ANDRZEJKI INTERNACKIE

      INTERNACKIE ANDRZEJKI 2021 😍 Dzień wróżb i dobrej zabawy 😏  Było wesoło, kolorowo i smacznie 🙂 Przepowiadaliśmy przyszłość...  Przebieraliśmy się...  Zajadaliśmy się przepysznymi babeczkami 😋 Tak niepowtarzalny klimat to tylko w internacie Zespołu Szkół Rolniczych CKZ w Świdwinie 🙂 

     W Dniu Andrzeja życzymy naszym wychowankom samych pomyślnych przepowiedni 🙂


Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

OTRZĘSINY 2021

OTRZĘSINY 2021

      Oj co to był za spektakl 🥳🥳 w rolach głównych 👉 wychowankowie klas I 💪 Casting bardzo trudny 🤯 sprawdzano umiejętność tańca 💃🕺 na zmniejszającej się gazecie 😲 mierzono prędkość wypicia soku z cytryny przez podziurawioną słomkę 🥤sprawdzano kreatywność w wyciąganiu cukierków z kisielu 🍬 oraz podczas konsumpcji jabłek i gruszek wiszących na sznurku i to wszystko bez pomocy rąk 😱 na koniec TEST wiedzy 😭 ile jest kondygnacji w internacie ❓🤦‍♀️ ile jest łazienek na Bloku D❓🤷‍♀️ czy jest w internacie pokój D59❓ 🤷‍♂️ i wiele wiele innych 🤷‍♀️🤷 Ale wszystko poszło dobrze 👍👏 wszyscy wychowankowie utracili kocie ogony i dumnie składając przysięgę internacką dołączyli oficjalnie do Grona Wychowanków Internatu Zespołu Szkół Rolniczych 👏👏👏

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       W dniu 12 października w Internacie Zespołu Szkół Rolniczych CKZ odbyła się Akademia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej 🎉 Wychowankowie naszego internatu, w pełnym humoru przedstawieniu,  zaprezentowali obraz pracy nauczyciela widziany oczami uczniów 😎 Wszyscy się świetnie bawiliśmy 👌 Po zakończeniu uroczystości czekała nas jeszcze jedna niespodzianka 🤩 przepyszny poczęstunek 😋 pychota ciasta przygotowane oczywiście przez naszych uczniów 👏

     Dziękujemy za super popołudnie Wychowankom oraz Wychowawcom zaangażowanym w dzisiejszą uroczystość 👏👏👏

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŚWIDWINIE

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŚWIDWINIE

    W dniu 5 października 2021r. w naszym internacie odbyła się prelekcja na temat szkodliwości zażywania narkotyków, spożywania alkoholu oraz substancji psychoaktywnych. Pani st. asp. Katarzyna Kopacz z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie omówiła także zagadnienia przestępczości nieletnich oraz odpowiedzialności karnej z nią związanej. Inicjatorem prelekcji był wychowawca Pan Robert Naumiec.

 

Tekst: mgr Robert Naumiec

GALERIA

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŚWIDWINIE

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŚWIDWINIE

     W dniu 22 września 2021r. w naszym internacie odbyło się spotkanie ze Strażakami Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie 🚑 Podczas spotkania wychowankowie zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W czasie szkolenia wychowankowie mogli poćwiczyć swoje umiejętności na fantomie, jak również doskonalić ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.

     Przeprowadzone szkolenie było dla nas tym bardziej cenne, że nigdy nie wiemy, kiedy spotkamy się z koniecznością udzielenia pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

OGNISKA INTEGRACYJNE

OGNISKA INTEGRACYJNE

      Ognisko w promieniach popołudniowego słońca jest idealnym pomysłem integrującym młodzież. Wielomiesięczna nauka zdalna zabrała możliwość bezpośredniego kontaktu wychowanków, brakowało wspólnych rozmów, żartów, wspólnie spędzonego czasu. Wychowankowie wraz ze swoimi opiekunami postanowili jak najszybciej zacząć nadrabiać utracony czas. W trzech pierwszych tygodniach września ogniska zorganizowały grupa IV, grupa V, grupa VI, grupa VII oraz grupa VIII.

     Uśmiechy na twarzach naszych wychowanków i wychowawców świadczą o tym, że był to naprawdę miło spędzony czas :) W końcu razem :) 

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.09
122,409 unikalne wizyty