Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Powitanie

Witaj na stronie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie.

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI

   Przyszedł mroźny i śnieżny grudzień, a wraz z nim imieniny ulubieńca, tych najmłodszych i tych starszych, dzień św. Mikołaja. Wychowankowie naszego internatu z uśmiechem na twarzy witali w swoich pokojach wyjątkowego gościa.

  Święty Mikołaj, w towarzystwie uroczych Śnieżynek, odwiedził każdego mieszkańca internatu, rozmawiał, żartował, a z wieloma nawet pośpiewał kolędy. Na pamiątkę swojej krótkiej wizyty Święty Mikołaj pozostawił każdemu słodki podarunek. Do zobaczenia...

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

ANDRZEJKI 2018

ANDRZEJKI 2018

     W czwartek 29 listopada Młodzieżowa Rada Internatu wraz z wychowawcami zorganizowała Andrzejki dla całej społeczności internackiej. W tym dniu sala B1 została zamieniona w "salę wróżb", a dziewczęta z Rady Samorządu Uczniowskiego przeobraziły się we wróżki.  

    Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły ze szklanej kuli, magicznych serc, a także częstowały ciastkiem z wróżbą . Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy  zmieni stan cywilny, kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. W klimatycznie przystrojonej przez p. Met sali, nie brakowało dobrej muzyki oraz szeregu zabaw wymyślonych przez p. Potaczka i p. Wrotkowskiego.

     Po zakończeniu andrzejkowych tradycji przyszedł czas na dyskotekę. W przerwach między tańcami młodzież mogła uzupełnić swoje siły w bufecie, który oferował pyszne ciasta. Za przygotowanie słodkiego kramiku serdeczne podziękowania dla p. Basarab i  p. Rosy. 

 

Tekst: mgr inż. Paweł Wrotkowski

GALERIA

WYSTĘP W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEŻNIE

WYSTĘP W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEŻNIE

    W dniu 20 listopada 2018r. wychowankowie internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie razem z p. Izabelą Horanin, p. Mateuszem Potaczkiem oraz p. Arturem Ardziejewskim, odwiedzili młodszych kolegów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża  w  Brzeżnie, gdzie zaprezentowali wspaniały występ pt: "Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską". Występ naszej młodzieży był efektem systematycznej współpracy między szkołami, zaś jego celem było uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   Młodzież w podniosłej atmosferze, za pośrednictwem cudownego śpiewu, znaczących słów oraz wyjątkowych obrazów, opowiedziała o niewoli Polski i jej walce o upragnioną wolność. "Dziś żyjemy w niepodległej, wolnej Ojczyźnie i tę niepodległość i wolność mamy obowiązek umacniać poprzez swoje czyny, zachowanie, codzienną pracę, ale także poprzez pamięć o tych, którzy oddali życie byśmy dziś byli wolni"  - to przesłanie chcieliśmy przekazać naszym młodszym kolegom i koleżankom.


Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA


Zapraszam również do odwiedzenia profilu Brzeżniak - gazeta szkolna,

na którym umieszczono relację z naszego występu. 

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

   Wieczór 15 listopada  2018r. był dla społeczności internackiej wyjątkowy... poniosły... wzruszający, był to Wieczór z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską. Niezwykła lekcja historii Naszej Ojczyzny przygotowana przez p. Izabelę Horanin, p. Mateusza Potaczka oraz p. Artura Ardziejewskiego, pozwoliła nam zobaczyć drogę, jaką musiała przejść Polska w drodze do wolności, przybliżyć sylwetki Ojców Niepodległości Polski oraz wysłuchać, co dzisiejszej młodzieży chcieliby przekazać Ci, którzy doświadczyli, czym jest zniewolona Ojczyzna.

   Niepowtarzalności spotkania z historią dodawały piękne pieśni patriotyczne i żołnierskie wykonane przez wychowanków naszego internatu. Uroczysta atmosfera, doniosłe słowa, wymowne obrazy, piękne dekoracje oraz wspaniałe stroje - wszystko to sprawiło, że ten wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

    Nadszedł Ten Dzień.... Wyjątkowy, Niepowtarzalny, Piękny... 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy uczeń naszej szkoły, każdy pracownik dołożył wszelkich starań, by godnie i z należytym szacunkiem uczcić Tę Historyczną Datę. Piękna pogoda i piękna oprawa. Każdy detal został zaplanowany, patriotyczne dekoracje, biało-czerwone nakrycia stołów, galowy ubiór, podniosła atmosfera. Dla Naszej Ukochanej Ojczyzny dziś śpiewaliśmy, tańczyliśmy, dziękowaliśmy.

    Internat Zespołu Szkół Rolniczych gościł w swych progach przyjaciół z Rzepczyna, barwnie opowiadającego o dziejach Świdwina Pana Zbigniewa Czajkowskiego oraz wspaniałych tancerzy ze świdwińskich przedszkoli.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

PAMIĘTAMY

PAMIĘTAMY

   "Pamiętamy" - jest to hasło, które przyświeca tradycji naszego intenatu, jaką są odzwiedziny grobów zmarłych pracowników Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego.

    W dniu 30 października 2018r. wychowankowie internatu pod opieką Pani Izabeli Horanin, Pani Marioli Żuczkowskiej oraz Pana Józefa Zychowicza, udali się na cmentarz, by zapalić symboliczny znicz, pomodlić się, podziękować tym, których wśród nas już nie ma, ale dalej żyją w naszej pamięci.  

    Spoczywajcie w pokoju...

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    W dniu 23 października w stołówce naszego internatu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Grupa 14 wychowanków pod opieką wychowawców wcieliła się w role uczniów, których z resztą udawać nie musieli oraz nauczycieli języka polskiego, języka niemieckiego, religii i wychowania fizycznego.

   W atmosferze serdeczności i humoru oraz w rytmie utworów muzycznych przedstawione zostały zabawne scenki z życia szkoły. Czas umilał nam również zespół muzyczny "Od Stefana". Uwieńczeniem uroczystości stało sie odśpiewanie "Sto Lat" dla nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz wręczenie słodkich upominków wspomnianym.

Ostatnim elementem uroczystości były życzenia jubileuszowe dla Pana Józefa, który obchodził 40-lecie swojej pracy.  Tort, świeczka, a w tle "40 lat minęło...", po prostu pięknie!


Tekst: mgr Mariola Żuczkowska

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.27
24,746 unikalne wizyty