Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Powitanie

Witaj na stronie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie.

Konkurs na wystrój świąteczny pokoju

Konkurs na wystrój świąteczny pokoju

      W dniu 19 grudnia w internacie szkolnym odbyła się kolejna edycja Konkursu na wystrój świąteczny pokoju. Organizatorami konkursu byli p. Izabela Horanin oraz p. Józef Zychowicz. Wychowanowie przyozdabiali swoje pokoje kolorowymi światełkami, pięknymi bombkami, ozdobami świątecznymi, pięknymi choinkami. Młodzież przygotowała równiż stoły wigilijne. Komisja konkursowa oceniała nie tylko wystrój pokoju, ale także kreatywność wychowanków oraz samodzielność wykonywanych ozdób.

      Zwycięscami konkursu zostały mieszkanki pokoju A10: Jakóbowska Sabina, Wyszyńska Dagmara, Przydatek Katarzyna, Zagalska Katarzyna. 

Na zwyciężczynie konkursu czekały zasłużone nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.


Tekst: mgr Izabela Horanin 

GALERIA


TURNIEJ SZACHOWY 2017

TURNIEJ SZACHOWY 2017

        W dniu 21 listopada w internacie ZSR CKP odbyły się Mistrzostwa  Zespołu Szkół Rolniczych CKP im. S. Żeromskiego w Świdwinie w Szachach. Zmagania rozpoczęły się dokładnie o godzinie 16:00 i potrwały do późnego wieczora. Do rozgrywek zgłosiło się szesnaścioro uczniów naszej szkoły i wychowanków internatu. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim. Nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: D. Zwoliński i M. Potaczek.

      Mistrzem Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie został Marcin Arszyło. Drugie miejsce po dogrywce zajął Stanisław Tokarski, a trzecie Wojciech Znaczko. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Małgorzata Białek. Wszyscy otrzymali dyplomy i okazałe puchary. GRATULUJEMY!


Tekst: mgr Damian Zwoliński

GALERIA

PAMIĘTAMY

PAMIĘTAMY

       Choć życie bywa zawsze zbyt krótkie i zbyt ulotne, to pamięć jest wieczna..... My, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych będziemy zawsze pamiętać o tych, których wśród nas już nie ma, a którzy zawsze będą należeć do naszej szkolnej rodziny.

      W dniu 26.10.2017r. wychowankowie internatu pod opieką p. Izabeli Horanin, p. Józefa Zychowicza oraz p. Pawła Wrotkowskiego odwiedzili groby zmarłych pracowników Zespołu Szkół Rolniczych.  Modlitwa...  zapalone świateło znicza...  zaduma...  Spoczywajcie w pokoju.


Tekst: mgr Izabela Horanin

 GALERIA

WYCIECZKA BERLIN / POCZDAM

WYCIECZKA BERLIN / POCZDAM

     Wraz z początkiem października wznowiliśmy cykl wycieczek szkolno - internackich. Celem naszej kolejnej wyprawy było zwiedzenie  Berlina  i  Poczdamu. Organizatorką wycieczki była Pani Ewa Stawiarska, a wspomagali ją opiekunowie: p. D.Lewandowska, p. A.Potaczek  i p. K.Matysiak.

       Wyjechaliśmy wcześnie rano, by około dziesiątej znaleźć się w stolicy Niemiec. Berlin zobaczyliśmy w całej okazałości  z wieży widokowej Międzynarodowych Targów Ogrodniczych "IGA Berlin 2017". Na obszarze około 100 hektarów zaprezentowano tu ponad 5000 różnych atrakcji ogrodniczych. Naszym największym zainteresowaniem cieszył się ogród chiński, który zachwycał architekturą i egzotyczną roślinnością.

     Po kilkugodzinnym zwiedzaniu wystawy udaliśmy się do Reichstagu. Kolejnym punktem wycieczki była słynna Brama Brandenburska i jej okolice. W drodze do hotelu podziwialiśmy pokazy laserowe zapowiadające Festiwal Świateł.

     Kolejnego dnia Berlin przywitał nas deszczem, w związku z czym udaliśmy się do Muzeum Techniki. Ostatnim miejscem, które zwiedziliśmy, był Poczdam. Tu obejrzeliśmy przede wszystkim przepiękne zabytki architektury. Zobaczyliśmy Pałac Sanssouci - przykład stylu rokoko, który był siedzibą rodu Hohenzollernów, Pałac Nowy oraz Dzielnicę Holenderską. Wizyta tu była dla nas świetną lekcją wiedzy o kulturze. Poznaliśmy najważniejsze elementy sztuki rokokowej oraz zachwycaliśmy się bogactwem zdobień i przepychem przełomu baroku i oświecenia.

     Wycieczka do Berlina i Poczdamu była bardzo udana. Mogliśmy poćwiczyć w praktyce naszą umiejętność posługiwania się językiem obcym i odbyć zajęcia z kulturoznawstwa. Poszerzyliśmy wiedzę z wielu dziedzin i przede wszystkim miło spędziliśmy czas. Na pewno lepiej niż nasi znajomi w szkole...

 

Tekst: Katarzyna Bączkowska, klasa 2b TŻiUG

GALERIA 

INTERNAT SIĘ BAWI

INTERNAT SIĘ BAWI

    Zgodnie ze stwierdzeniem, że nie samą nauką uczeń żyje, w dniu 28 września w godzinach wieczornych odbyła się w internacie dyskoteka integracyjna. Było głośno, kolorowo  i wesoło.

     Nasi DJ dbali o różnorodność utworów, by każdy mógł pobawić się przy ulubionych rytmach tańcząc w parach lub w większym gronie.

     Przerywnikiem dyskoteki, pozwalającym ochłonąć spoconym czołom naszych wychowanków, były zabawy zorganizowane przez p. Pawła Wrotkowskiego. Z worku bez dna młodzież losowała niezwykle interesujące przedmioty, które musiała następnie na siebie nałożyć... oj było wesoło :) Z kolei następne wyzwanie wymagało od uczniów zjedzenia cytryny, mając jednocześnie piękny uśmiech na twarzy. Pierwszą internacką imprezę uznajemy za udaną. Do zobaczenia na następnej.


Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU

W dniu 25 września odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Internatu. Każda z ośmiu grup wychowawczych zgłosiła swojego kandydata:

 

Grupa I - Serafin Marek kl. IVa TMR                            Grupa II - Szlachetka Paweł kl. Ib TMRiA

Grupa III - Jarema Michał kl. IIb TMR                       Grupa IV - Safaryn Natalia kl. IIb TŻiUG

Grupa V - Zagalska Katarzyna kl. IV TE                      Grupa VI - Czerwiński Grzegorz kl. IIb TŻiUG

Grupa VII - Ziółkowski Robert kl. IIb TMR               Grupa VIII - Binkowski Jakub kl. II ZSZ MO

 

    W wyniku tajnego głosowania wychowankowie naszego internatu wybrali na przewodniczącego MRI - Katarzynę Zagalską, zastępcę przewodniczącego - Marka Serafina, zaś na skarbnika Michała Jaremę. Frekwencja podczas wyborów wyniosł 54%. Zwycięscą serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2017/2018.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin 

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.21
14,042 unikalne wizyty