Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Powitanie

Witaj na stronie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie.

ROK SZKOLNY 2019/2020

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

INFORMACJE DLA WYCHOWANKÓW 

 I ICH RODZICÓW

 

1. W zakładce DOKUMENTY znajdują się formularze rekrutacyjne, które należy wydrukować, wypełnić oraz podpisać. Gotowe formularze należy dostarczyć do gabinetu kierownika internatu do dnia 19 lipca 2019r., obowiązek ten dotyczy zarówno wychowanków klas pierwszych jak i klas starszych

 

Kwaterowanie w internacie rozpocznie się w niedzielę 01.09.2019r. od godziny 14:00 do 20:00.    


2. Wychowankowie w dniu zakwaterowia przywożą ze sobą do internatu:

- komplet bielizny pościelowej (poszewka na poduszkę oraz na kołdrę, prześcieradło),

- środki higieny osobistej,

- ręczniki,

- piżamę, szlafrok,

- klapki pod prysznic, kapcie,

- lampkę nocną.

 

Do internatu nie przywozimy  telewizorów, czajników, tosterów, opiekaczy, grzejników itp. Wychowankowie mają do dyspozycji czajniki elektryczne znajdujące się na piętrach internatu.


REKRUTACJA

Obrazy newsów: rekrutacja.jpg

 

Dlaczego warto zamieszkać w naszym internacie??  Hmm... może dlatego, że:


* jesteśmy jednym z największych internatów w województwie zachodniopomorskim... większy może więcej :)

* możesz rozwijać swoje zainteresowania biorąc udział m.in. w zajęciach CrossFit, Szkolnej Grupy Militarnej, Szkolnej Grupy Medycznej, Szkolnej Grupy Harcerskiej, Szkolnej Grupy Muzycznej

* możesz rozwijać swoje umiejętności humanistyczne współtworząc internacki biuletyn "UCHO STEFANA"

* gdy zabraknie Ci Mb w telefonie możesz szkorzystać z internackiej czytelni internetowej :)

* gdy będziesz miał ochotę obejrzeć mecz lub ulubiony serial, możesz przyjść do sali konferencyjnej wyposażonej w TV z kanałami cyfrowymi, podwieszany ekran,  rzutnik multimedialny z zestawem kolumn

* gdy będziesz chciał się pouczyć w samotności lub porozmawiać w większym gronie możesz skorzystać z czytelni lub Klubu Europejskiego :)

DYKTANDO INTERNACKIE 2019

DYKTANDO INTERNACKIE 2019

   Wiosna to w internacie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie tradycyjnie czas sprawdzania znajomości zasad ortografii i interpunkcji wśród naszych wychowanków. W tym roku w szranki stanęło 21 uzbrojonych w długopisy, pióra i wiedzę osób. Ich zadaniem było przelanie na papier historii o rozhasanej hałastrze harcerzy i ich przygodach.

   Z najeżonym pułapkami ortograficznymi tekstem najlepiej poradzili sobie Michał Podstawski, Damian Chudzik i Wiktoria Durka. Gratulujemy!

   Wszyscy biorący udział w tegorocznych zmaganiach z ortografią otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki zapewnione przez organizatorów. Dziękujemy za udział i jeszcze raz gratulujemy! Organizatorami dyktanda byli p. Anna Dziórawiec i p. Damian Zwoliński.


Tekst: mgr Anna Dziórawiec

GALERIA

WIZYTA W ZAMKU

WIZYTA W ZAMKU

    W dniu 20 maja 2019 r. mieszkańcy internatu pod opieką wychowawców p. Mateusza Potaczka oraz p. Łukasza Florkowskiego udali się na wycieczkę do średniowiecznego zamku w Świdwinie. Podczas wizyty młodzież poznała historię zamku, zwiedziła salę wystawową, salę rycerską oraz basztę zamku. 

   Informacje przekazane przez przewodnika oraz zwiedzone miejsca pozwoliły wychowankom znacznie poszerzyć wiedzę o naszym wspaniałym zabytku.


Tekst: uczennica kl. Ia TŻiUG

GALERIA

WIGILIA

WIGILIA

      Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, nasi wychowankowie, tradycyjnie jak co roku, zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej w internacie. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu wychowanków, którzy zaprezentowali istotę narodzin Jezusa.

   Scenariusz przedstawienia był dość niezwykły, bo dotyczył czasów współczesnych, choć oczywiście, jak to w jasełkach, nie zabrakło aniołów i diabełków, a wojna między nimi toczyła się o ludzkie dusze. Zgodnie z tradycją byli też Maria i Józef. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Jezusa szukającego miejsca w ludzkich sercach. Dla współczesnej rodziny, dla dyskotekowca, komputerowca - maniaka ukazanych w jasełkach liczyło się tylko to co ludzkie, nic co boskie.  W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka. I znalazł je …

     Jasełka w wykonaniu młodzieży wprowadziły wszystkich w refleksyjny i  świąteczny nastrój, a uczniowie swym humorystycznym występem podbili serca publiczności. Śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim oraz  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

     Po zakończonym spektaklu ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa odczytał ks. Piotr, po czym  głos zabrał  dyrektor szkoły p. Andrzej Muchorowski, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne. Łamanie opłatka, życzenia, wymiana uścisków i serdeczności – ot świąteczna atmosfera!


Tekst: mgr Mariola Żuczkowska

GALERIA

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI

   Przyszedł mroźny i śnieżny grudzień, a wraz z nim imieniny ulubieńca, tych najmłodszych i tych starszych, dzień św. Mikołaja. Wychowankowie naszego internatu z uśmiechem na twarzy witali w swoich pokojach wyjątkowego gościa.

  Święty Mikołaj, w towarzystwie uroczych Śnieżynek, odwiedził każdego mieszkańca internatu, rozmawiał, żartował, a z wieloma nawet pośpiewał kolędy. Na pamiątkę swojej krótkiej wizyty Święty Mikołaj pozostawił każdemu słodki podarunek. Do zobaczenia...

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

ANDRZEJKI 2018

ANDRZEJKI 2018

     W czwartek 29 listopada Młodzieżowa Rada Internatu wraz z wychowawcami zorganizowała Andrzejki dla całej społeczności internackiej. W tym dniu sala B1 została zamieniona w "salę wróżb", a dziewczęta z Rady Samorządu Uczniowskiego przeobraziły się we wróżki.  

    Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły ze szklanej kuli, magicznych serc, a także częstowały ciastkiem z wróżbą . Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy  zmieni stan cywilny, kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. W klimatycznie przystrojonej przez p. Met sali, nie brakowało dobrej muzyki oraz szeregu zabaw wymyślonych przez p. Potaczka i p. Wrotkowskiego.

     Po zakończeniu andrzejkowych tradycji przyszedł czas na dyskotekę. W przerwach między tańcami młodzież mogła uzupełnić swoje siły w bufecie, który oferował pyszne ciasta. Za przygotowanie słodkiego kramiku serdeczne podziękowania dla p. Basarab i  p. Rosy. 

 

Tekst: mgr inż. Paweł Wrotkowski

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.11
31,303 unikalne wizyty