Powitanie

Witaj na stronie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie.

WYSTĘP W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEŻNIE

WYSTĘP W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRZEŻNIE

    W dniu 20 listopada 2018r. wychowankowie internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie razem z p. Izabelą Horanin, p. Mateuszem Potaczkiem oraz p. Arturem Ardziejewskim, odwiedzili młodszych kolegów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kard. Ignacego Jeża  w  Brzeżnie, gdzie zaprezentowali wspaniały występ pt: "Spotkanie z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską". Występ naszej młodzieży był efektem systematycznej współpracy między szkołami, zaś jego celem było uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   Młodzież w podniosłej atmosferze, za pośrednictwem cudownego śpiewu, znaczących słów oraz wyjątkowych obrazów, opowiedziała o niewoli Polski i jej walce o upragnioną wolność. "Dziś żyjemy w niepodległej, wolnej Ojczyźnie i tę niepodległość i wolność mamy obowiązek umacniać poprzez swoje czyny, zachowanie, codzienną pracę, ale także poprzez pamięć o tych, którzy oddali życie byśmy dziś byli wolni"  - to przesłanie chcieliśmy przekazać naszym młodszym kolegom i koleżankom.


Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA


Zapraszam również do odwiedzenia profilu Brzeżniak - gazeta szkolna,

na którym umieszczono relację z naszego występu. 

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

   Wieczór 15 listopada  2018r. był dla społeczności internackiej wyjątkowy... poniosły... wzruszający, był to Wieczór z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską. Niezwykła lekcja historii Naszej Ojczyzny przygotowana przez p. Izabelę Horanin, p. Mateusza Potaczka oraz p. Artura Ardziejewskiego, pozwoliła nam zobaczyć drogę, jaką musiała przejść Polska w drodze do wolności, przybliżyć sylwetki Ojców Niepodległości Polski oraz wysłuchać, co dzisiejszej młodzieży chcieliby przekazać Ci, którzy doświadczyli, czym jest zniewolona Ojczyzna.

   Niepowtarzalności spotkania z historią dodawały piękne pieśni patriotyczne i żołnierskie wykonane przez wychowanków naszego internatu. Uroczysta atmosfera, doniosłe słowa, wymowne obrazy, piękne dekoracje oraz wspaniałe stroje - wszystko to sprawiło, że ten wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

    Nadszedł Ten Dzień.... Wyjątkowy, Niepowtarzalny, Piękny... 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każdy uczeń naszej szkoły, każdy pracownik dołożył wszelkich starań, by godnie i z należytym szacunkiem uczcić Tę Historyczną Datę. Piękna pogoda i piękna oprawa. Każdy detal został zaplanowany, patriotyczne dekoracje, biało-czerwone nakrycia stołów, galowy ubiór, podniosła atmosfera. Dla Naszej Ukochanej Ojczyzny dziś śpiewaliśmy, tańczyliśmy, dziękowaliśmy.

    Internat Zespołu Szkół Rolniczych gościł w swych progach przyjaciół z Rzepczyna, barwnie opowiadającego o dziejach Świdwina Pana Zbigniewa Czajkowskiego oraz wspaniałych tancerzy ze świdwińskich przedszkoli.

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

PAMIĘTAMY

PAMIĘTAMY

   "Pamiętamy" - jest to hasło, które przyświeca tradycji naszego intenatu, jaką są odzwiedziny grobów zmarłych pracowników Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego.

    W dniu 30 października 2018r. wychowankowie internatu pod opieką Pani Izabeli Horanin, Pani Marioli Żuczkowskiej oraz Pana Józefa Zychowicza, udali się na cmentarz, by zapalić symboliczny znicz, pomodlić się, podziękować tym, których wśród nas już nie ma, ale dalej żyją w naszej pamięci.  

    Spoczywajcie w pokoju...

 

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    W dniu 23 października w stołówce naszego internatu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Grupa 14 wychowanków pod opieką wychowawców wcieliła się w role uczniów, których z resztą udawać nie musieli oraz nauczycieli języka polskiego, języka niemieckiego, religii i wychowania fizycznego.

   W atmosferze serdeczności i humoru oraz w rytmie utworów muzycznych przedstawione zostały zabawne scenki z życia szkoły. Czas umilał nam również zespół muzyczny "Od Stefana". Uwieńczeniem uroczystości stało sie odśpiewanie "Sto Lat" dla nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz wręczenie słodkich upominków wspomnianym.

Ostatnim elementem uroczystości były życzenia jubileuszowe dla Pana Józefa, który obchodził 40-lecie swojej pracy.  Tort, świeczka, a w tle "40 lat minęło...", po prostu pięknie!


Tekst: mgr Mariola Żuczkowska

GALERIA

STYPENDIA STAROSTY

STYPENDIA STAROSTY

    Zgodnie ze słowami naszego patrona Stefana Żeromskiego "Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony".

  W dniu 15 października 2018r. zostały wręczone stypendia Starosty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdwińskiego, którzy na koniec roku szkolnego 2017/2018, uzyskali najwyższe wyniki w nauce.

    Wśród 57 uczniów nagrodzonych stypendium w wysokości 700zł, aż 31 osób to uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie. Warto zauważyć, że liczna 15 - osobowa grupa uczniów to wychowankowie naszego internatu, a wśród nich najlepsza uczennica ZSR CKP Natalia Wiśniewska  z klasy II b Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, która na koniec roku szkolnego 2017/2018 uzyskała średnią ocen 5,89.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA


Wizyta w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

Wizyta w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

     W dniu 8 października 2018r. wychowankowie internatu należący do Szkolnej Grupy Militarnej przy ZSR CKP w Świdwinie udali się z wychowawcą Panem Robertem Naumiec w odwiedziny do świdwińskich strażaków. Celem wycieczki było zapoznanie wychowanków z zawodem strażaka. Po przybyciu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie zostaliśmy przywitani przez dowódcę zmiany. W czasie pobytu zwiedziliśmy Komendę, zostaliśmy zapoznani z zadaniami jakie wykonują strażacy, specyfiką ich służby, a także sprzętem jakim posługuja się w codziennej służbie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób zostać strażakiem - jak wygląda nabór i ścieżka zawodowa. Wizyta ta była bardzo pouczająca i z pewnością przybliżyła wychowankom meandry służby strażaka, jakże potrzebnego i docenianego zawodu przez nasze społeczeństwo.

 

Tekst: mgr Robert Naumiec

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.66
22,148 unikalne wizyty