Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Powitanie

Witaj na stronie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie.

DYKTANDO INTERNACKIE

DYKTANDO INTERNACKIE

      Dyktando na stałe wpisało się do kalendarza imprez w internacie. Tegoroczne odbyło się dnia 06.03.2018 r. w sali B1. Uczniowie zmagali się z zawiłościami polszczyzny i pułapkami ortograficznymi ukrytymi w tekście autorstwa profesora Andrzeja Markowskiego. Najlepiej poradził sobie uczeń klasy 1a TŻiUG Damian Chudzik. Ledwie kilka błędów więcej zrobiła Joanna Margiel, która zajęła drugie miejsce, zaś trzecia była Dorota Staniec. Co ciekawe – cała trójka Mistrzów Ortografii chodzi do tej samej klasy.

     Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – pendrive’ów i słodkich niespodzianek - nastąpiło 27.03.2018 roku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy. Już dziś zapraszamy na kolejne zmagania z ortografią w przyszłym roku. Organizatorami konkursu byli p. Anna Dziórawiec oraz p. Damian Zwoliński.

Tekst: mgr Damian Zwoliński

GALERIAKIBICUJEMY PIŁKARKOM RĘCZNYM Z KOSZALINA

KIBICUJEMY PIŁKARKOM RĘCZNYM Z KOSZALINA

      W dniu 15 lutego  grupa 50-ciu wychowanków naszego internatu pod opieką wychowawców   p. J. Zychowicza, p. D. Zwolińskiego, p. P. Wrotkowskiego oraz p. W. Borysiewicza wybrała się do Koszalina, aby wesprzeć piłkarki ręczne AZS-u Koszalin w meczu PGNiG Superligi Kobiet przeciwko KPR Jelenia Góra.

     W pierwszej połowie mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. Energa Koszalin przegrała ją jedną bramką. Druga odsłona spotkania przyniosła niezwykłe emocje. Koszalinianki zagrały na najwyższym poziomie i zwyciężyły ośmioma trafieniami. W ten sposób wygrały piąty raz z rzędu. Przez całe spotkanie słychać było głośne wsparcie ze strony kibiców AZS-u, którzy skandowali hasła jednoznacznie wskazujące, kto ten mecz wygra… Nie mogło być inaczej.

     Droga powrotna upłynęła nam na wspólnych śpiewach i komentowaniu dobrej formy koszalińskiej drużyny. Dzięki Panu Andrzejowi Muchorowskiemu, Dyrektorowi ZSR CKP w Świdwinie, po raz kolejny mogliśmy oglądać wspaniałe widowisko sportowe. Mamy nadzieję, że już niebawem znów wyruszymy na kibicowski szlak…


Tekst: wychowanek - kibic

GALERIA


WALENTYNKI W INTERNACIE

WALENTYNKI W INTERNACIE

     Dzień Świętego Walentego był dla wychowanków internatu dniem pełnym walentynkowych atrakcji. Najważniejszym akcentem dnia była wizyta skrzydlatego Amora, który przybył do internatu w towarzystwie dwóch ślicznych aniołów. Amor odwiedzał młodzież w pokojach, jak również bawił się wspólnie z wychowankami na zabawie walentynkowej.

    Kolejną atrakcją dnia była intensywnie działająca Poczta Walentynkowa, która dokładała wszelkich starań, by nikomu nie zabrakło walentynkowego serduszka.

    W czasie zabawy walentynkowej młodzież uczestniczyła w konkursach, które wymagały od nich wszechstronnych umiejętności tanecznych, ale były również okazją sprawdzenia wzajemnej wiedzy o sobie. Za organizację i prawidłowy przebieg tego wyjątkowego dnia odpowiedzialny był samorząd internatu, który działał pod czujnym okiem p. Izabeli Horanin oraz p. Pawła Wrotkowskiego.


Tekst: mgr Izabela Horanin 

GALERIA


Konkurs na wystrój świąteczny pokoju

Konkurs na wystrój świąteczny pokoju

      W dniu 19 grudnia w internacie szkolnym odbyła się kolejna edycja Konkursu na wystrój świąteczny pokoju. Organizatorami konkursu byli p. Izabela Horanin oraz p. Józef Zychowicz. Wychowanowie przyozdabiali swoje pokoje kolorowymi światełkami, pięknymi bombkami, ozdobami świątecznymi, pięknymi choinkami. Młodzież przygotowała równiż stoły wigilijne. Komisja konkursowa oceniała nie tylko wystrój pokoju, ale także kreatywność wychowanków oraz samodzielność wykonywanych ozdób.

      Zwycięscami konkursu zostały mieszkanki pokoju A10: Jakóbowska Sabina, Wyszyńska Dagmara, Przydatek Katarzyna, Zagalska Katarzyna. 

Na zwyciężczynie konkursu czekały zasłużone nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.


Tekst: mgr Izabela Horanin 

GALERIA


DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

     Dnia 11 listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystej wieczornicy, w podniosłej atmosferze i blasku świec, wychowankowie naszego internatu wspólnie z wychowawcami wspominali najważniejsze wydarzenia, dzięki którym Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Wychowankowie uczestniczący w spotkaniu wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez p. Kazimierza Szafrańskiego oraz przybliżyli sobie postać rotmistrza Witolda Pileckiego, dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Wojciecha Wolewicza. Pomysłodawcami i organizatorami doskonałej lekcji historii była p. Aleksandra Basarab oraz p. Józef Zychowicz.

Tekst: mgr Aleksandra Basarab

GALERIA

TURNIEJ SZACHOWY 2017

TURNIEJ SZACHOWY 2017

        W dniu 21 listopada w internacie ZSR CKP odbyły się Mistrzostwa  Zespołu Szkół Rolniczych CKP im. S. Żeromskiego w Świdwinie w Szachach. Zmagania rozpoczęły się dokładnie o godzinie 16:00 i potrwały do późnego wieczora. Do rozgrywek zgłosiło się szesnaścioro uczniów naszej szkoły i wychowanków internatu. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim. Nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: D. Zwoliński i M. Potaczek.

      Mistrzem Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie został Marcin Arszyło. Drugie miejsce po dogrywce zajął Stanisław Tokarski, a trzecie Wojciech Znaczko. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Małgorzata Białek. Wszyscy otrzymali dyplomy i okazałe puchary. GRATULUJEMY!


Tekst: mgr Damian Zwoliński

GALERIA

Wygenerowano w sekund: 0.04
16,274 unikalne wizyty