Powitanie

Witaj na stronie Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W INTERNACIE

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 W INTERNACIE

        Dla wielu uczniów rok szkolny rozpoczyna się 3 września, jednak dla mieszkańców internatu rozpoczęcie zaczyna się już dzień wcześniej. Młodzież w towarzystwie najbliższych z rumieńcem zaciekawienia na twarzy i wzorową cierpliwością oczekiwała w dłuuuuugiej kolejce na zakwaterowanie w naszym internacie.

      Pierwsi wychowankowie otrzymali klucz od swojego pokoju już o godzinie 14, natomiast ostatni zwlekali aż do godziny 21. Kierownictwo oraz kadra wychowawcza internatu dołożyła wszelkich starań, by jak najsprawniej zrealizować proces przyjęcia przybyłych wychowanków, pomagaliśmy wypełniać niezbędne dokumenty, przekazywaliśmy najważniejsze informacje, oprowadzaliśmy po internacie. O godz. 20 odbyło się spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami, na którym przekazano im najistotniejsze zasady funkcjonowania internatu.

     Wszystkim wychowankom naszego internatu, a jest ich niemal 300, życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym 2018/2019.


Tekst: mgr Izabela Horanin

GALERIA


Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019

 

INFORMACJE DLA WYCHOWANKÓW I ICH RODZICÓW

 

1. W zakładce DOKUMENTY znajdują się formularze, które należy wydrukować, wypełnić oraz podpisać. Gotowe formularze należy dostarczyć do internatu w dniu zakwaterowania (obowiązek ten dotyczy każdego wychowanka). Kwaterowanie w internacie w niedzielę 02.09.2018r. od godziny 14:00 do 20:00.


2. Wychowankowie w dniu zakwaterowia przywożą ze sobą do internatu:

- komplet bielizny pościelowej (poszewka na poduszkę oraz na kołdrę, prześcieradło),

- środki higieny osobistej,

- ręczniki,

- piżamę, szlafrok,

- klapki pod prysznic, kapcie,

- lampkę nocną.

 

Do internatu nie przywozimy  telewizorów, czajników, tosterów, opiekaczy, grzejników itp. Wychowankowie mają do dyspozycji czajniki elektryczne znajdujące się na piętrach internatu.


3. Płatności za wyżywienie oraz potrzeby internatu można dokonać wyłącznie w kasie szkoły lub przelewem na konta (numery kont podane są w zakładce OPŁATY). 

DYKTANDO INTERNACKIE

DYKTANDO INTERNACKIE

      Dyktando na stałe wpisało się do kalendarza imprez w internacie. Tegoroczne odbyło się dnia 06.03.2018 r. w sali B1. Uczniowie zmagali się z zawiłościami polszczyzny i pułapkami ortograficznymi ukrytymi w tekście autorstwa profesora Andrzeja Markowskiego. Najlepiej poradził sobie uczeń klasy 1a TŻiUG Damian Chudzik. Ledwie kilka błędów więcej zrobiła Joanna Margiel, która zajęła drugie miejsce, zaś trzecia była Dorota Staniec. Co ciekawe – cała trójka Mistrzów Ortografii chodzi do tej samej klasy.

     Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – pendrive’ów i słodkich niespodzianek - nastąpiło 27.03.2018 roku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy. Już dziś zapraszamy na kolejne zmagania z ortografią w przyszłym roku. Organizatorami konkursu byli p. Anna Dziórawiec oraz p. Damian Zwoliński.

Tekst: mgr Damian Zwoliński

GALERIAKIBICUJEMY PIŁKARKOM RĘCZNYM Z KOSZALINA

KIBICUJEMY PIŁKARKOM RĘCZNYM Z KOSZALINA

      W dniu 15 lutego  grupa 50-ciu wychowanków naszego internatu pod opieką wychowawców   p. J. Zychowicza, p. D. Zwolińskiego, p. P. Wrotkowskiego oraz p. W. Borysiewicza wybrała się do Koszalina, aby wesprzeć piłkarki ręczne AZS-u Koszalin w meczu PGNiG Superligi Kobiet przeciwko KPR Jelenia Góra.

     W pierwszej połowie mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. Energa Koszalin przegrała ją jedną bramką. Druga odsłona spotkania przyniosła niezwykłe emocje. Koszalinianki zagrały na najwyższym poziomie i zwyciężyły ośmioma trafieniami. W ten sposób wygrały piąty raz z rzędu. Przez całe spotkanie słychać było głośne wsparcie ze strony kibiców AZS-u, którzy skandowali hasła jednoznacznie wskazujące, kto ten mecz wygra… Nie mogło być inaczej.

     Droga powrotna upłynęła nam na wspólnych śpiewach i komentowaniu dobrej formy koszalińskiej drużyny. Dzięki Panu Andrzejowi Muchorowskiemu, Dyrektorowi ZSR CKP w Świdwinie, po raz kolejny mogliśmy oglądać wspaniałe widowisko sportowe. Mamy nadzieję, że już niebawem znów wyruszymy na kibicowski szlak…


Tekst: wychowanek - kibic

GALERIA


WALENTYNKI W INTERNACIE

WALENTYNKI W INTERNACIE

     Dzień Świętego Walentego był dla wychowanków internatu dniem pełnym walentynkowych atrakcji. Najważniejszym akcentem dnia była wizyta skrzydlatego Amora, który przybył do internatu w towarzystwie dwóch ślicznych aniołów. Amor odwiedzał młodzież w pokojach, jak również bawił się wspólnie z wychowankami na zabawie walentynkowej.

    Kolejną atrakcją dnia była intensywnie działająca Poczta Walentynkowa, która dokładała wszelkich starań, by nikomu nie zabrakło walentynkowego serduszka.

    W czasie zabawy walentynkowej młodzież uczestniczyła w konkursach, które wymagały od nich wszechstronnych umiejętności tanecznych, ale były również okazją sprawdzenia wzajemnej wiedzy o sobie. Za organizację i prawidłowy przebieg tego wyjątkowego dnia odpowiedzialny był samorząd internatu, który działał pod czujnym okiem p. Izabeli Horanin oraz p. Pawła Wrotkowskiego.


Tekst: mgr Izabela Horanin 

GALERIA


Konkurs na wystrój świąteczny pokoju

Konkurs na wystrój świąteczny pokoju

      W dniu 19 grudnia w internacie szkolnym odbyła się kolejna edycja Konkursu na wystrój świąteczny pokoju. Organizatorami konkursu byli p. Izabela Horanin oraz p. Józef Zychowicz. Wychowanowie przyozdabiali swoje pokoje kolorowymi światełkami, pięknymi bombkami, ozdobami świątecznymi, pięknymi choinkami. Młodzież przygotowała równiż stoły wigilijne. Komisja konkursowa oceniała nie tylko wystrój pokoju, ale także kreatywność wychowanków oraz samodzielność wykonywanych ozdób.

      Zwycięscami konkursu zostały mieszkanki pokoju A10: Jakóbowska Sabina, Wyszyńska Dagmara, Przydatek Katarzyna, Zagalska Katarzyna. 

Na zwyciężczynie konkursu czekały zasłużone nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.


Tekst: mgr Izabela Horanin 

GALERIA


Wygenerowano w sekund: 1.19
19,414 unikalne wizyty