SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

 

   Opinia Państwowej Straży Pożarnej

 

W zakładce  DOKUMENTY znajduje się aktualna opinia Państwowej Straży Pożarnej stwierdzającej, iż obiekt "internat wraz z zapleczem gastronomicznym" spełnia wymagania przepisów przeciwpożarowych i może być użytkowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem oraz jako Szkolne Schronisko Młodzieżowe.


UMOWA ZLECENIA 

 

W zakładce  DOKUMENTY znajduje się aktualny wzór umowy zlecenia dla organizatorów obozów oraz kolonii, zainteresowanych pobytem w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym. Szczegóły umowy do uzgodnienia w indywidualnym kontakcie.


Numer konta bankowego do wpłat zaliczek dla organizatorów obozów i kolonii

 

63 1240 3682 1111 0000 4199 0401

 

W tytule przelewu należy wpisać: Zaliczka za obóz ... (nazwa organizatora, termin i liczba uczestników obozu) 

Obrazy: rss.gif

 

 

WYRÓŻNIENIE SREBRNE w 59 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych w 2019r.

II MIEJSCE w 58 Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa Szkolnych Schronisk Młodzieżowych w 2019r.

 

Obrazy: 2.jpg             Obrazy: 3.jpg

 

III miejsce w 57 Wojewódzkim Konkursie Współzawodnictwa

Szkolnych Schronisk Młodzieżowych


Obrazy artykułów: dyplom2.jpg

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Działalność Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Świdwinie 

w okresie ferii zimowych 2017r.

 

 

       Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Świdwinie rozpoczęło feryjną działalność od ugoszczenia w swoich progach piłkarzy Klubu Sportowego "Arkadia Malechowo".  Dnia 11 lutego do internatu przybyła również na tygodniowy obóz sportowy 56-cio osobowa grupa młodych koszykarzy ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II ze Szczecina.

       Dogodne warunki mieszkaniowe w internacie oraz będące do dyspozycji gości obiekty sportowe spowodowały, że na tygodniowy obóz przybyli także do schroniska nasi stali goście - piłkarze z KKPN "Bałtyk Koszalin".

      Bardzo miło było nam gościć w okresie ferii liczną 62-osobową grupę piłkarek ręcznych z AZS Koszalin, które wraz z trenerami obiecały odwiedzić nas także w okresie wakacyjnym.

       W drugim tygodniu ferii do schroniska przybyła 50-cio osobowa grupa siatkarek z Białego Boru, która po raz pierwszy wybrała nasze schronisko na miejsce swojego pobytu. Zadowolenie oraz satysfakcja na twarzach trenerów i siatkarek dały nam nadzieję, że zobaczymy się jeszcze nie raz.

      W czasie trwania ferii zimowych Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie gościło łącznie ponad 200-stu sportowców, którzy podczas pobytu u nas doskonalili swoje umiejętności, poprzez systematycznie korzystanie z dostępnych obiektów sportowych, takich jak nowa hala sportowa, sale sportowe czy siłownia.

 

mgr Izabela Horanin

z-ca kierownika Internatu

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Działalność Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Świdwinie  

w okresie wakacji 2016r.

 

        Wakacje…  to upragniony czas wypoczynku dla uczniów, to czas zasłużonego relaksu po 10-ciu miesiącach intensywnej nauki, jednak dla Internatu Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie wakacje to okres, w którym dom wielu wychowanków zmienia się w Szkolne Schronisko Młodzieżowe.


        Dzień 28 czerwca był dniem, w którym pierwsi goście przybyli do schroniska, z uśmiechami na twarzy przywitaliśmy w swoich progach 51-osobową grupę z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek z Wrocławia. Nie minęła nawet doba, gdy przyszło nam witać kolejnych gości – uczestników Seminarium Koryu Uchinadi z Hanshi Patrick McCarthy 9 dan. Zawodnicy japońskich sztuk walki udali się do swoich pokoju, które odpowiednio wcześniej zostały dla nich przygotowane.

    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów schroniska przygotowaliśmy 280 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3 oraz 4 – osobowych, z czego 9 to pokoje z łazienkami. Do dyspozycji zainteresowanych była sala konferencyjna z 60-cio calowym telewizorem oraz projektorem multimedialnym. Idealnym miejscem na wspólne spotkania był również Klub Europejski oraz przytulna czytelnia internetowa.

       Nie sposób nie wspomnieć o jakże ważnym pomieszczeniu jakim jest stołówka. Każdy pracownik pionu żywieniowego dokładał wszelkich starań, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby kulinarne naszych gości. Był szwedzki stół, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były pyszne obiady, podwieczorki i kolacje. Elastyczne menu dań było dostosowane do wymagań gości. Schronisko oferowało także dostęp do Internetu zarówno w wersji stacjonarnej jak i WiFi.

    Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Świdwinie jest placówką noclegową dla osób indywidualnych, grup zorganizowanych oraz wycieczek szkolnych. Warto jednak zauważyć, iż ze względu na położenie geograficzne miasta Świdwin oraz bazę sportowo – rekreacyjną jaką oferuje Zespół Szkół Rolniczych CKP, jesteśmy w stanie wiele zaoferować zorganizowanym grupom sportowym.

      W okresie wakacji 2016r. schronisko gościło w swoich progach łącznie 321 zawodników piłki nożnej, tych najmłodszych 6-letniach, jak również tych dużo starszych. Niezwykle miło było nam gościć: zawodników Pogoni Szczecin, KKPN Bałtyk Koszalin, UKS "Victoria" z Tomaszowa Mazowieckiego, GKS "Tarnovia" z Tarnowa Podgórnego oraz uczestników obozu bramkarskiego z Malborka. Obiekty sportowe Zespołu Szkół Rolniczych CKP takie jak nowoczesna hala sportowa, boisko, Orlik oraz sala sportowa pozwoliły zrealizować cele wyznaczone przez trenerów.

      Świdwin to miejscowość położona jedynie 50km od Kołobrzegu, więc wakacyjne upalne dni były doskonalą okazją na kąpiel w morzu i zabawę na plaży. Z kolei receptą na dni chłodne lub deszczowe była dla naszych gości wizyta w Parku Wodnym „Relax” znajdującym się w Świdwinie.

     W czasie wakacji 2016r. zaszczyciła nas swoją obecnością również 50-cio osobowa grupa zawodników zapasów oraz 100-osobowa grupa z Klubu Tańca Sportowego "Focus" ze Szczecina.

     Ostatni goście opuścili nasze schronisko 28 sierpnia. Zadowoleni i usatysfakcjonowani wizytą łącznie 546 osób ruszyliśmy do pracy, by jak najszybciej przygotować placówkę do rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.

     Bogata oferta edukacyjna Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie oraz intensywne działania promocyjne spowodowały, że do Internatu wpłynęło 117 podań od absolwentów szkół gimnazjalnych. Dołożyliśmy wszelkich starań, by dla każdego absolwenta chętnego rozpocząć naukę w ZSR CKP, znalazło się miejsce w Internacie. W stosunku do ubiegłego roku baza noclegowa została powiększona o 6 nowych pokoi, tym samym zwiększając liczbę miejsc dla wychowanków do 304.

    W dniu 31 sierpnia o godz. 12:00 rozpoczęliśmy kwaterowanie wychowanków. Liczne grono wychowawców udzielało wszelkich informacji rodzicom oraz nowo przybyłym pierwszoklasistom, pomagało w wypełnieniu niezbędnych dokumentów, zapoznawało z placówką oraz przekazywało najważniejsze zasady regulaminu Internatu. Zakwaterowanie zakończyliśmy o godz. 22:00,  zmęczeni, ale pełni satysfakcji z dobrze wykonanej pracy z radością przyjęliśmy informację, że Internat Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Świdwinie  ma ….. 304 mieszkańców. 

 

mgr Izabela Horanin

z-ca kierownika Internatu

 


      baltyk       siostry

 

           Wygenerowano w sekund: 0.12
296,457 unikalne wizyty