Turniej Piłki Nożnej

W dniu 30.05.2017r. na Orliku ZSR CKP odbył się finałowy mecz Turnieju Piłki Nożnej. Poszczególne etapy turnieju zorganizowanego dla wychowanków naszego internatu wyłoniły dwie najlepsze drużyny. W finale spotkały się drużyny z bloku A i z bloku D. Mecz był bardzo wyrównany, wychowankowie prezentowali wysoki poziom umiejętności, a chęć wygranej każdej z drużyn doprowadziła do wyniku 6:6, tym samym do dogrywki. Jednak i dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy, w efekcie kibice doczekali się rzutów karnych. O zwycięstwie wychowanków mieszkających na bloku A zdecydowała dopiero druga seria rzutów karnych. Piłkarzem, ktory zdobył najwięcej bramek został Krystian Walaszczyk. Organizatorami turnieju oraz sędziami poszczególnych meczy byli wychowawcy: p. Józef Zychowicz, p. Marcin Wrzesiński, p. Mateusz Potaczek.

Tekst: mgr Marcin Wrzesiński, mgr Józef Zychowicz

Wycieczka do Berlina

W dniu 23.05.2017r. wychowankowie internatu wzięli udział w jednodniowej wycieczce do stolicy Niemiec. Korzystając z olbrzymiej wiedzy naszego przewodnika Pana Roberta Abelite, przekazanej z dużą dawką dowcipu, odkrywaliśmy najciekawsze miejsca w tym pięknym wielokulturowym mieście. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania największego grafitti, które powstało na murze berlińskim. Następnie na szlaku wycieczki były Katedra berlińska, plac Aleksandra, wieża telewizyjna. Młodzież miała okazję zobaczyć tzw. „strefę śmierci”, czyli fragment muru berlińskiego wraz zabezpieczeniami, uniemożliwiające przechodzenie pomiędzy NRD a RFN. Grupa udała się także na zwiedzanie ulicy Ku Damm, gdzie minutą ciszy uczciła ofiary zamachu z grudnia 2016r., zwiedziliśmy również znajdujący się w pobliżu Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma.

Pomimo bardzo napiętego harmonogramu wycieczki była tez chwila czasu wolnego, którą każdy mógł wykorzystać na zakupy pamiątek, posiłek lub odpoczynek. Z uwagi na wizytę prezydenta Baracka Obamy w dniu następnym, nie byliśmy w stanie zobaczyć z bliska Bramy Brandenburskiej oraz pomnika ofiar holokaustu, lecz młodzież nie była tym faktem rozczarowana wręcz przeciwnie uczestnicy stwierdzili, że jest to pretekst do planowania kolejnego wyjazdu jesienią. Opiekunami wycieczki byli p. Ewa Stawiarska, p. Dorota Lewandowska, p. Marlena Sapała, p. Beata Zwolińska, p. Krzysztof Matysiak, p. Witold Borysiewicz.

Tekst: mgr Krzysztof Matysiak